DIY

Jak złożyć serwetkę – 3 sposoby na wigilijny stół

22 grudnia 2016

Lada moment zasiądziemy przy wigilijnym stole. Jeśli należysz do osób, które nie spędzają tygodni na przygotowaniach lub twierdzisz, że nie masz zdolności manualnych oto 3 proste sposoby na to jak złożyć serwetkę, żeby było bardziej elegancko i odświętnie. Zapewniam Cię – będzie prosto, nie potrzebujesz ani szczególnych uzdolnień ani nic więcej ponad serwetkę i kawałek jedliny. Opcjonalnie gwiazdkę anyżu, suszony plaster pomarańczy lub kawałek kory cynamonu.

Najlepiej posłuży Ci serwetka materiałowa, ale jeśli takich nie masz to dobrej jakości serwetka papierowa też da radę. Ważne, żeby z obydwu stron miała jednakowy kolor, ponieważ czasem będzie widoczny także jej tył. Optymalna wielkość to 40×40 cm.

Jak złożyć serwetkę

Sposób 1 – choinka

Jest ze wszystkich najbardziej wymagający, ale równocześnie najbliższy klimatowi Świąt. Po złożeniu serwetkę możesz położyć na talerzu i udekorować ją na górze gwiazdką anyżu.

Sposób 2 – sakiewka

W tym wypadku wszystkie sztućce trzymamy po jednej stronie talerza. Powstałą sakiewkę warto udekorować jedliną i plastrem suszonej pomarańczy, ale możesz w tym celu także wykorzystać laskę cynamonu, pierniczki lub gałązkę ostrokrzewu.

Sposób 3 – prosta obrączka

To najprostsza z trzech propozycji. Zdolności manualnych potrzeba do niej mniej więcej… zero 😉 Całym urokiem jest w tym wypadku rafia, którą z powodzeniem można zastąpić metalowe obrączki do serwetek – niezależnie od tego, czy ich nie masz, czy zwyczajnie wolisz taki naturalny styl, który można dzięki niej osiągnąć.

Po dokładną instrukcję jak złożyć serwetkę w każdym ze sposobów zapraszam do obejrzenia filmu 😀

Jestem przekonana, że te wpisy też Ci się spodobają!