Z dzieckiem w Polskę

Z dzieckiem w Polskę – Atrakcje na Stadionie Narodowym

14 lutego 2016

My dopiero w tym tygodniu rozpoczęliśmy nasze ferie, ot, taki urok edukacji domowej, że możemy zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie 🙂 Zastanawiałam się, jak zapełnić nam dni, żeby był i wilk syty (czyli Filip był zadowolony) i owca cała (Dzidek pozwolił mi przetrwać). Pisałam Wam na fb, że przypadkiem w poniedziałek trafiliśmy na warsztaty kulinarne w Ikei, a we wtorek wróciliśmy tam na warsztaty plastyczne. W środę wybraliśmy się, żeby sprawdzić, jak wyglądają atrakcje na Stadionie Narodowym.

Dinozaury na żywo

Najpierw zawitaliśmy na błonia Stadionu, gdzie w jednej z dwóch hal można odbyć podróż miliony lat wstecz. Największą atrakcją są oczywiście figury wielkich jaszczurów, które poruszają się i wydają dźwięki. Są ułożone w kilka ciekawych ekspozycji, w których roślinożercy i współistniejący z nimi drapieżnicy pokazani są w różnych konfiguracjach. Wszystko jest ciekawie podświetlone, a wszechobecne ryki i pomrukiwania robią na dzieciach wrażenie. Ale sama wystawa to nie wszystko;

  • Jednym z ciekawszych elementów jest mini kino. Najpierw oglądamy fragmenty filmu o dinozaurach, który można kupić w sklepiku przy wyjściu. Druga część to film edukacyjny, w którym dzieci dowiadują się kiedy żyły dinozaury, w jaki sposób powstały ich skamieniałości, czym zajmują się paleontolodzy i jak współcześnie wyglądają potomkowie wielkich jaszczurów. Film w całości trwa około 35 minut, seanse powtarzają się non stop, więc o którejkolwiek godzinie nie przyjdziecie, będziecie mogli spokojnie go obejrzeć.
  • Wystawę można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, wystarczy chwilę poczekać,aż skończy się wcześniejsze oprowadzanie.
  • Pod koniec wystawy można pościgać się z T-Rexem, zabawić się w paleontologa szukając kości w piaskownicy, wejść na ściankę wspinaczkową i pobawić w małpim gaju.
  • Z atrakcji dodatkowo płatnych dostępna jest przejażdżka na dinozaurze (uważajcie na pana z obsługi, który widocznie ma same ciekawe rzeczy na fb, bo nawet nie zauważa, że dinozaury o mało na siebie nie wpadają) – 10 zł, strzelnica, gdzie można postrzelać piankowymi kulkami z pneumatycznych działka (według mnie nic ciekawego i niewarte swojej ceny) – 10 zł oraz zdjęcie na triceratopsie wykonywane w greenboxe i wydrukowane na jednej z kilku możliwych scenerii – 15 zł.
  • Minusy? Jako dorosły widziałam trochę niedociągnięć, wystające rury i naderwane ogony, choć to nie rzutuje na zachwyt dzieci. Osobiście drugi raz nie kupiłabym biletu premium, bo nie wydaje mi się wart swojej ceny (zawiera przejazd na dinozaurze i strzelanie z armatek pneumatycznych). A jeśli zdecydujecie się na przejażdżkę na dinozaurze to naprawdę, zwróćcie uwagę na pana z telefonem, Filip o mało nie wjechał w ścianę .

Czy warto? Myślę, że tak. Filip dowiedział się nowych rzeczy, w miły sposób spędziliśmy 1,5 godziny naszego życia. Zawsze powtarzam mojemu dziecku, że wolę inwestować w przeżycia, niż przedmioty 🙂

Ceny biletów dla dorosłego w zależności od dnia zwiedzania kupicie za 30 lub 40 zł, dzieci w różnych konfiguracjach to 22 do nawet 40 zł, dzieci do 2 roku życia wchodzą za darmo. Po szczegóły i różne opcje biletowe zajrzyjcie na stronę.

Domologia Stosowana - Atrakcje na Stadionie_1

Wystawa Lego

Kiedy wyszliśmy z wystawy dinozaurów, Filip dostrzegł znane mu logo i już nie było opcji, żebyśmy od razu wrócili do domu. Bałam się, że nie uda nam się kupić biletów, ale nie było z tym problemu.

Byliśmy już kiedyś na wystawie Lego w Toruniu, ale ta na Stadionie to całkiem inna kategoria wagowa 🙂 Trzy ogromne pomieszczenia (3000 m2 ekspozycji) wypełnione po brzegi najróżniejszymi klockowymi kompozycjami – piękne, dopieszczone, zadziwiające – od małych, bardzo szczegółowych, po monumentalne (jak Air Force One). Wykorzystano chyba wszystkie dostępne serie klocków, więc zachwyceni będą zarówno wielbiciele zestawów technicznych, miłośnicy kolejek, jak i ci, którzy najbardziej kochają fantastykę i sci-fi. Tu nie ma co gadać, trzeba oglądać 🙂 Dodatkowo możecie powylegiwać się na pufach w kinie edukacyjnym i pobawić się w strefie Fun Park. Naprawdę warto 🙂

Cena wejścia zależy od godziny, kiedy wchodzimy i waha się między 19 a 28 zł, dzieci do 95 cm wzrostu wchodzą za darmo, po szczegóły zajrzyjcie na stronę.

Domologia Stosowana - Atrakce na Stadionie_2Domologia Stosowana - Atrakcje na Stadionie_3

My się trochę zgapiliśmy, bo wystawy dostępne są już od końca zeszłego roku. Jeśli też jeszcze nie byliście, to serdecznie zachęcam, macie czas do końca lutego jeśli chodzi o Dinozaury i 11 marca w przypadku wystawy Lego. Nam do odwiedzenia zostało jeszcze lodowisko, Oceanarium prehistoryczne i wystawa Van Gogh Alive 🙂

Jestem przekonana, że te wpisy też Ci się spodobają!