Przyciągają męski wzrok, właściwie wyeksponowane rozpalają zmysły — kobiece nogi. O ich jędrność oraz kształt możemy zawalczyć na macie. Callanetics — ten rodzaj treningu potrafi zdziałać cuda! Zatroszczy się nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i o zdrowie! Jego autorką jest Callan Pinckney, czyli prawdziwa legenda amerykańskiego fitnessu. W lat 90. była powszechnie znana i rozpoznawalna. Choć zmarła w 2012 roku, opracowany przez nią program przeżywa znów okres świetności, pomógł niejednej Polce. W sieci można znaleźć mnóstwo filmików instruktażowych, które krok po kroku pokazują nam, co mamy robić. Co istotne, zaproponowany przez Pinckney zestaw nie wymaga żadnego sprzętu, a jedynie systematyczności oraz zaangażowania! Oprócz tego,
że jest niezwykle skuteczny, pobudza krążenie krwi — to niezwykle ważna informacja, ponieważ kobiety zmagające się z żylakami powinny szczególnie dbać o swój układ żylny.

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to dość powszechny problem. Szacuje się, że dotyczy ok. 45% dorosłych Polek. Co istotne choroba może rozwinąć się jeszcze w wieku nastoletnim, dlatego tak ważna jest profilaktyka! Jeżeli problem nie przybrał jeszcze zaawansowanej formy, można sięgnąć po środki doraźne — podkolanówki uciskowe VaricoSocks.


Czytaj również: Varikosette opinie


VaricoSocks

VaricoSocks to jedna z metod leczenia żylaków, czyli choroby której pełna nazwa brzmi: przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych. Zobacz, dlaczego nie powinniśmy jej bagatelizować!

 • Zakrzepica jest najczęstszą konsekwencją nieleczonych żylaków. To bardzo poważna przypadłość. Może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu!

Dlatego tak istotna jest stała obserwacja całego organizmu. Jak objawiają się żylaki? Czy jest szansa na to, że podkolanówki VaricoSocks spowolnią lub nawet zatrzymają dalszy rozwój powstałych już zmian? Czy ochronią nas przed zakrzepicą? Co na ich temat sądzą lekarze? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie i znacznie więcej znajdziecie w dzisiejszym tekście. Zapraszamy do lektury!

Jak się objawiają żylaki nóg? Komu grożą?

Początkowe objawy żylaków są często ignorowane — wiele osób utożsamia je rodzajem wykonywanej pracy.
W opinii specjalistów jest to niewątpliwe słuszny tok rozumowania. Fryzjerki, sekretarki, ekspedientki — czyli osoby spędzające większość dnia w pozycji siedzącej lub stojącej znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.
Są szczególnie narażone na żylaki. Dr Mariusz Kózka z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie włącza do tej grupy młode mamy. Pochłonięte macierzyństwem kobiety rzadko wychodzą z domu — poświęcają się gotowaniu, praniu, sprzątaniu, prasowaniu i oczywiście opiece nad maleństwem. Oprócz wymienionych zawodów możemy wyliczyć co najmniej kilka innych przyczyn powstawania żylaków:

 • gorące kąpiele
 • częste wizyty w saunie
 • nadwaga
 • brak ruchu
 • złe nawyki żywieniowe
 • ciąża
 • nieprawidłowa budowa naczyń krwionośnych
 • poród
 • wady postawy
 • podeszły wiek
 • leki, chociażby popularne tabletki antykoncepcyjne
 • przewlekłe zaparcia

Nie sposób nie wspomnieć również o genach — żylaki można odziedziczyć. Wszystkie wymienione przez nas przyczyny mogą doprowadzić do zastoju krwi w żyłach, a co za tym idzie powstania nietetycznych fioletowo-bordowych zgrubień. Im szybciej podejmiemy leczenie, tym lepiej! Już na wczesnym etapie choroby należy wdrożyć odpowiednie zalecenia! Sprawdźmy, czy podkolanówki VaricoSocks są jednym z nich!

Podkolanówki VaricoSocks zastosowanie w leczeniu żylaków

Już na samym początku należy zaznaczyć, że VaricoSocks to nie wyrób medyczny a profilaktyczny! Nie wyeliminuje ani nie zatrzyma choroby! To produkt odpowiedni dla osób wyrażających chęć poprawy samopoczucia, skarżących się na nawracający ból kończyn lub obrzęki! Wskazaniem do ich stosowania są: wielogodzinne podróżne, praca siedząca lub stojąca, ciąża, predyspozycje genetyczne. VaricoSocks:

 • zredukuje obrzęki
 • usprawni krążenie krwi
 • zmniejszy ucisk

Kryjąca dzianina VaricoSocks świetnie maskuje pajączki, a oprócz tego jest przyjazna dla skóry — nie uczula, nie powoduje podrażnień. Do wyboru mamy dwa kolory — czarny oraz beżowy. Każdy model został oparzony suwakiem, który zdecydowanie podnosi komfort użytkowania. Ułatwia ściąganie oraz zakładanie. Niestety, VaricoSocks ma jedną zasadniczą wadę — w przeciwieństwie do rajstop uciskowych nie pasuje do każdej stylizacji. Koliduje z noszeniem spódnic i sukienek. Jednak oceniając tę informację z perspektywy przechodnia, to żaden problem. Kobiety kochają jeansy, a konkretnie rurki — to właśnie ten model króluje w ich szafach.

VaricoSocks zasady działania

Podkolanówkom VaricoSocks  daleko do specjalistycznego wyrobu medycznego, nie należy jednak ich z góry przekreślać. W końcu profilaktyka żylaków kończyn dolnych jest niezwykle ważna! Warto wiedzieć, co się na nią składa. Zastosowanie się do poniższych wskazówek pomoże ustrzec się choroby!

 • Ruch w godzinach pracy — długotrwałe siedzenie lub stanie w jednym miejscu nie służy naszym nogom, dlatego warto co jakiś czas wybrać się na krótką przechadzkę.
 • Wygodny ubiór — źle dobrane buty zaburzają prawidłową pracę żył, tak samo, jak obcisłe spodnie.
 • Dieta — każdy dodatkowy kilogram zwiększa ryzyko rozwoju choroby, dlatego należy regularnie kontrolować swoją wagę. Zadbać o dietę — zrezygnować z żywności wysokoprzetworzonej bogatej w tłuszcz oraz cukier.
 • Aktywność fizyczna — szczególnie polecaną formą aktywności fizycznej są spacery. Można również uprawiać nordic walking, jogę, tai-chi, jazdę na rowerze lub wybrać się na basen.
 • Odpoczynek — w codziennym pędzie często zapominamy o czymś takim jak relaks czy odpoczynek, musimy to zmienić. Warto zrobić sobie w ciągu dnia półgodzinną „sjestę” najlepiej z nogami uniesionymi do góry.
 • Używki — mają fatalny wpływ na kondycję naszych nóg — rozszerzają naczynia krwionośne, zmieniają lepkość krwi, niszczą naczynka!
 • Gorące kąpiele — choć są bardzo przyjemne, sprzyjają powstawaniu żylaków. Warto przerzucić się na energetyczne prysznice. Naprzemienne polewanie się ciepłą i zimną wodą przyniesie niesamowitą ulgę naszym nogom.
 • Codzienna pielęgnacja — VaricoSocks to nie wszystko, rynek farmaceutyczny ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Kremy, maści, żele, tabletki większość z wyciągiem z kasztanowca. Zawarta w jego nasionach escyna łagodzi ból, usprawnia krążenie, niweluje obrzęki, daje uczucie przyjemnej lekkości oraz zmniejsza widoczność naczynek.

VaricoSocks kontra podkolanówki medyczne

VarioSocks Podkolanówki medyczne
Zastosowanie Profilaktyka Leczenie
Rozmiar Uniwersalny Dobierany indywidualnie
Siła nacisku Umiarkowana od 25 mmHg do 45 mmHg
Refundacja Brak Możliwa w uzasadnionych przypadkach
Wykończenie Z suwakiem, bez palca Do wyboru

VaricoSocks sklep producenta czy Allegro? 

Gdzie kupić VaricoSocks? Jedynym rekomendowanym miejscem jest oficjalna strona producenta. Cały proces jest banalnie prosty. Wystarczy wypełnić formularz: podać wymagane dane, a następnie oczekiwać na telefon od konsultanta.

VaricoSocks cena podkolanówek profilaktycznych

Niestety, cena podkolanówek może zniechęcić 298 zł za parę. Świadomy tego faktu producent postanowił ją obniżyć proponuje nam 50 proc. rabat.

VaricoSocks cena regularna VaricoSocks cena promocyjna
298 zł 149 zł

VaricoSocks instrukcja krok po kroku. Sprawdź, jak założyć!

Prawidłowe zakładanie oraz ściąganie VaricoSocks jest kluczowe dla uzyskania efektu finalnego redukcji obrzęków czy bólu. Poniżej zamieściliśmy najważniejsze wskazówki.

 1. Podkolanówki zakładamy rano, najlepiej jeszcze przed wstaniem z łóżka lub po kilkunastominutowym leżeniu z nogami uniesionymi do góry. Ściągamy wieczorem.
 2. Prawidłowo nałożone podkolanówki VaricoSocks nie mają żadnych wgnieceń czy pofałdowań, ściśle przylegają do nogi.
 3. Do zakładania VaricoSocks warto użyć rękawiczek silikonowych, które zdecydowanie ułatwią ten proces.
 4. W trakcie stosowania VaricoSocks należy pamiętać o dokładnym nawilżaniu skóry!

Czytaj również: Varicorin


VaricoSocks forum medyczne

Podobno nie powinno się oszczędzać na zdrowiu, podobno! Najnowsze sondaże pokazują, że Polacy analizują każdy nawet najmniejszy zakup. Patrząc na to, co dzieje się w naszym kraju, jest to bardzo słuszne posunięcie. Porównujemy ceny, dokładnie planujemy zakupy, szukamy tańszych zamienników, o które jak się okazuje nietrudno. Podkolanówki uciskowe oferowane na Allegro kosztują zdecydowanie mniej niż VaricoSocks. W opinii wielu osób nie ma sensu przepłacać. Co na to specjaliści?

VaricoSocks opinie fizjoterapeutów oraz ortopedów

Specjaliści są zgodni zachęcają do zakupów w zaufanych sklepach medycznych. Oferowane tam produkty pochodzą z legalnych dystrybucji, są w pełni bezpieczne dla zdrowia! Z kolei pracujący w nich sprzedawcy posiadają to z reguły wykwalifikowani fizjoterapeuci osoby z ogromną wiedzą! Z pewnością nie wcisną nam bubla.

Podsumowanie

O nogi trzeba dbać tak samo, jak o każdy inny narząd, w końcu to właśnie one niosą nas przez życie! Działania profilaktyczne warto wdrażać możliwe jak najwcześniejszej. Zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna, a co produktami uciskowymi, takimi jak VaricoSocks? Zdecydowanie warto rozważyć ich zakup. Stosowane regularnie pozytywnie wpłyną na kondycję naszych kończyn.