Sto dwadzieścia minut – dokładnie tyle dzieli Cię od szczupłej sylwetki i pięknego biustu. Zabieg, który może całkowicie odmienić Twoje życie – zniweluje kompleksy, doda pewności siebie. Co dokładnie mam na myśli? Powiększanie piersi tłuszczem. Duży biust i liposukcja w jednym? Tak to możliwe! Sprawdź na czym polega ta metoda i jakie daje efekty!

Piersi kontra odchudzanie

Przypuszczam, że każda z nas chociaż raz w życiu stanęła przed takim dylematem: szczupła sylwetka czy krągły biust? Albowiem utrata kilogramów wiąże się zazwyczaj z utratą piersi. Zmienia się nie tylko rozmiar ciuchów, ale również miseczki. Dlaczego tak się dzieje? Kobiecy biust jest zbudowany w głównej mierze z tkanki tłuszczowej – kiedy się odchudzamy, ubywa jej równomiernie z każdej części ciała. Piersi nie są wyjątkiem! Mało tego! Kobiety twierdzą, że tracimy je w pierwszej kolejności! Czy można temu jakoś zapobiec? To zależy, co konkretnie masz na myśli. Jeśeli żyjesz nadzieją, że ćwiczenia Cię przed tym uchronią – jesteś w błędzie.

Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi tłuszczem stanowi doskonałą alternatywę dla wymagających diet odchudzających czy implantów. Pozwala cieszyć się kształtnymi i jędrnym biustem oraz szczupłą sylwetką. Jeden zabieg dwie korzyści – to stwierdzenie idealnie opisuje tę metodę. Jak to wygląda w praktyce?

Powiększanie piersi tłuszczem – przed zabiegiem

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja, w trakcie której pacjentka przedstawi swoje oczekiwania sylwetkowe, a lekarz przeprowadzi dokładny wywiad. Rozważy wszystkie za i przeciw, a dodatkowo zleci wykonanie specjalistycznych badań. To właśnie od ich wyników zależy to, czy zostaniesz zakwalifikowana do operacji.

 • Grupa krwi oraz morfologia
 • EKG
 • Wskaźnik krzepnięcia krwi
 • Próby wątrobowe
 • Glukoza
 • OB
 • Elektrolity
 • Konieczne jest również szczepienie przeciw WZW B.

Powiększanie piersi tłuszczem – jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich sprowadza się do pobrania materiału niezbędnego do powiększenia piersi – tkanki tłuszczowej, która w następnej kolejności zostaje poddana procesowi odwirowywania – w ten sposób pozbywamy się obumarłych komórek, zyskujemy surowiec najwyższej jakości. Zanim jednak do tego dojdzie, chirurg wyznacza na naszej skórze miejsce z którego zostanie pobrany tłuszcz – zazwyczaj są to uda, brzuch lub pośladki. Ostatni etap sprowadza się do wypełnienia nim piersi. Cała procedura trwa maksymalnie 2 godziny. Odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Liposukcja – ważna informacja

Jak wiesz, pierwszym etapem zabiegu powiększania piersi tłuszczem jest liposukcja. Większość kobiet traktuje ją, jako cudowny sposób na szczupłą sylwetkę. Wychodzimy z założenia, że po jej przeprowadzeniu będziemy leżeć i pachnieć. Niestety jesteśmy w błędzie. Po operacji należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania oraz regularnie ćwiczyć. W przeciwnym razie, kilogramy powrócą a wraz z nimi niechciany tłuszczyk.

Powiększanie piersi tłuszczem – po zabiegu

Objadanie się fast-foodami jest niewskazane. To prosty sposób na powrót do figury sprzed operacji, co jak się domyślam nie jest Twoim marzeniem. Uwaga! To dopiero początek zaleceń!

 • Sugeruje się noszenie miękkiego biustonosza, pozbawionego usztywnień przez okres 42 dni oraz ubrania uciskowego, zabezpieczającego miejsce z którego została pobrana tkanka tłuszczowa – tydzień.
 • Pierwszą kąpiel będziesz mogła wziąć dopiero dwie doby po operacji.
 • Kolejne zalecenie dotyczy regularnych masaży (1-2 w tygodniu).
 • Absolutnie zakazuje się spania oraz leżenia na brzuchu w okresie rekonwalescencji!
 • Bez obaw możesz stosować preparaty zmniejszające widoczność siniaków.
 • Unikaj wysiłku fizycznego – na czas rekonwalescencji zrezygnuj z siłowni oraz innych wymagających aktywności.
 • Korzystanie z sauny/ przebywanie w wysokich temperaturach również nie jest wskazane! Na wakacje w ciepłych krajach przyjdzie jeszcze czas.

Szacuje się, że powrót do pełnej sprawności trwa od 4 do 8 tygodni. Po operacji nie ma konieczności pozostawienia w klinice.

Powiększanie piersi tłuszczem – efekty

Powiększanie piersi tłuszczem daje bardzo naturalny efekt. Trudno zorientować się, że nasz biust jest dziełem osób postronnych. Możesz liczyć na:

 • ujędrnienie
 • wypełnienie
 • powiększenie – max. 2 rozmiary
 • wymodelowanie
 • znaczącą poprawę skóry dekoltu

Ostateczny wynik zabiegu jest widoczny dopiero po upływie dwóch miesięcy – jest tożsamy z zakończeniem rekonwalescencji. Czekanie popłaca – zdaniem specjalistów tłuszcz daje o wiele lepsze rezultaty niż implanty – biust jest miękki w dotyku, łudząco przypomina prawdziwy gruczoł. Niestety zła wiadomość jest taka, że efekty są czasowe. Część przeszczepionej tkanki tłuszczowej zostaje wchłonięta przez organizm, co zobowiązuje do poprawek. Zabieg należy powtórzyć po upływie 3-6 miesięcy. Oczywiście nie są to jakieś sztywne ramy – każdy organizm jest inny, ciężko przewidzieć jak zareaguje na operację.

Powiększanie piersi tłuszczem – ryzyko skutków ubocznych

Ryzyko powikłań pozabiegowych jest bardzo małe, co jest zasługą materiału wykorzystywanego do powiększenia. Rzadko kiedy dochodzi do reakcji alergicznych, nie ma możliwości odrzucenia. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia stanu zapalnego Wśród możliwych reakcji niepożądanych wymienia się: krwiaki, obrzęki – aczkolwiek warto zaznaczyć, że tego typu zmiany mają charakter przejściowy. Znikają wraz z zakończeniem rekonwalescencji.

Powiększanie piersi tłuszczem – czy ten zabieg jest dla wszystkich?

Niestety nie. Zasadniczym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest szczupła sylwetka – chirurg nie będzie miał skąd pobrać materiału. Kolejnym: zła kondycja zdrowotna. Poniżej znajdziesz listę chorób, które mogą pokrzyżować Twoje plany.

 • Niedoczynność tarczycy oraz inne choroby o charakterze autoimmunologicznym
 • Zaburzenia pracy wątroby lub nerek
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Choroby skóry
 • Dodatkową przeszkodą mogą być niektóre leki – chociażby immunosupresanty.

Powiększanie piersi tłuszczem – cena

W większości przypadków, to właśnie cena jest czynnikiem decydującym. Nie każdą z nas stać na powiększanie piersi. Przygotuj się na wydatek rzędu 9 tysięcy złotych oraz ewentualne poprawki, które również wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Powiększanie piersi tłuszczem – czy warto?

Powiększanie piersi tłuszczem cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet. Panie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, co z pewnością pomaga nam – niezdecydowanym.

„Jestem zadowolona z efektu jaki udało mi się osiągnąć. W końcu pozbyłam się niechcianych boczków a przy okazji powiększyłam biust. Dokładnie dzisiaj mija czwarty miesiąc od przeprowadzenia zabiegu, a ja nadal cieszę się szczupłą sylwetką oraz pięknymi piersiami. Zobaczymy jak będzie dalej. Mam nadzieję, że poprawki nie będą konieczne”.

Jowita, 27 lat

„Zdecydowałem się na zabieg w jednej z lepszych warszawskich klinik – nie zawiodłam się. Przebieg operacji, opieka – wszystko na medal. Rekonwalescencja wcale nie była taka straszna, choć piersi bolały jak diabli. Jedyną wadą jaką dostrzegam jest nietrwałość rezultatów. Po jakiś 10 miesiącach moje piersi zamieniły się w obwisłe flaki. Musiałam powtórzyć zabieg. Teraz wszystko jest ok. Pytanie: na jak długo? Lekarz dał mi dożywotnią gwarancję, zobaczymy czy jego słowa znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości”.

Marlena, 22 lata

„Powiększanie piersi tłuszczem to niewypał – przynajmniej w moim przypadku. Nie liczcie na to, że po odessaniu fatu Wasza sylwetka osiągnie wymarzone wymiary. Żadna interwencja chirurgiczna nie zastąpi ćwiczeń i diety. Co do biustu – fakt jest większy. Niestety tylko o jeden rozmiar!

Basia, 33 lata

Powiększanie piersi tłuszczem – podsumowanie

Na pierwszy rzut oka, powiększanie piersi tłuszczem wydaje się być metodą idealną – pozbawioną wad. Nie dość, że zyskujemy jędrny i kształtny biust – zrzucamy kilogramy. Niestety – traci przy bliższym poznaniu. Nietrwałe efekty, konieczność powtórzenia operacji. Zanim zdecydujesz się na wizytę u chirurga, rozważ zastosowanie domowych sposobów na powiększenie biustu – jeśli nie pomogą, wykonaj stosowny telefon.