Decyzja o poddaniu się operacji powiększania piersi z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Powinna być bardzo dobrze przemyślana. Warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Zacznij od rachunku sumienia, zastanów się co możesz zyskać a co stracić.

  • Musisz mieć świadomość tego, że efekt zabiegu może znacząco odbiegać od Twoich wyobrażeń.
  • Operacja biustu to nie lada wydatek – zastanów się czy możesz sobie na niego pozwolić.
  • Zanim przyjdą efekty czeka Cię ból, pot i łzy – wiele kobiet porównuje powiększanie biustu do wizyty u kosmetyczki – przychodzisz, kładziesz się na fotel, godzina i po wszystkim. Niestety tak nie jest. To poważna operacja, wykonywana w pełnym znieczuleniu. Jak każdy inny zabieg, tak powiększanie piersi wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych – krwiak, pęknięcie implantu, zakażenie.

Niestety, to dopiero początek dylematów.

Przed Tobą jeden z najważniejszych – wybór lekarza. Lista rekomendowanych specjalistów jest naprawdę długa. W samej Warszawie doliczyłam się ponad pięćdziesięciu. Aczkolwiek nam, kobietom wciąż jest mało – Polki pokochały czeskich specjalistów. Twierdzimy, że u naszych południowych sąsiadów jest taniej i bardziej fachowo.

Powiększanie piersi implantami

Bez dwóch zdań, operacja powiększania implantami należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów korekty biustu. Pierwszy zabieg przeprowadzono w 1962 roku! Poddała mu się Timmie Jean – obecnie osiemdziesięciosiedmioletnia mieszkanka Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, za operację nie zapłaciła nawet jednego dolara! Jak twierdzi, była dla niej szansą na lepsze życie. Na skutek ciąży jej piersi zmieniły się nie do poznania – ograbiły ją z pewności siebie. Ten przełomowy zabieg trwał niespełna dwie godziny. Teraz wykonuje się go codziennie – i to na całym świecie. Rocznie ponad 1,8 mln kobiet trafia pod skalpel.

Kto może poddać się operacji?

Warunkiem koniecznym jest pełnoletność. Pacjentka powinna charakteryzować się dobrą kondycją zdrowotną. Nie wystarczą zapewnienia typu: na nic nie choruje, moje samopoczucie jest świetne. Lekarz zweryfikuje te informacje Zleci wykonywanie specjalistycznych badań, które potwierdzą lub zaprzeczą Twoje słowne deklaracje. Nie bez znaczenia jest również zdrowie psychiczne – dojrzałość emocjonalna. W szczególności wśród kobiet, które mają problem z akceptacją własnego wyglądu. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, specjalista zaproponuje konkretne techniki zabiegowe oraz przedstawi dostępne rodzaje implantów – to właśnie od nich w głównej mierze zależy efekt końcowy – wygląd Twojego nowego biustu.

Wybór implantów

Wybór kształtu implantu jest uzależniony od wielu czynników – bez względu na indywidualne preferencje pacjentki, ostatnie słowo należy do lekarza. Budowa ciała nie zawsze pozwoli na wszczepienie odpowiadającej jej gustom protezy. Ze względu na kształt wyróżnia się implanty okrągłe oraz anatomiczne. Aczkolwiek nie jest to jedyny podział. Kolejny dotyczy substancji wypełniającej ich wnętrze – żel lub sól fizjologiczna. Ostatni obejmuje rozmiar – rozpiętość jest naprawdę duża. Na co się zdecydować? Poniżej znajdziesz mini kompendium wiedzy, dzięki któremu łatwiej Ci będzie podjąć ostateczną decyzję. Zapraszam do lektury.

Wybór implantów – żel czy sól fizjologiczna?

Struktura implantów wypełnionych żelem łudząco przypomina naturalną pierś. Z kolei te zawierające sól fizjologiczną są dalekie od jej pierwotnej formy. Widać i czuć sztuczność. Ten rodzaj z pewnością sprawdzi się u kobiet, które oczekują przerysowanego looku. Moim zdaniem biust naszej rodzimej celebrytki – Dody, jest doskonałym przykładem operacji przeprowadzonej przy użyciu roztworu NaCl.

Piersi anatomiczne czy okrągłe?

Implanty okrągłe dają efekt uniesionych i pełnych piersi – z profilu przypominają piłkę. Z kolei implanty anatomiczne mają kształt łezki, imitującej naturalny gruczoł piersiowy. Chirurdzy twierdzą, że laicy nie zorientują się, że nasz biust został powiększony. Z opinii pacjentek wynika, że mają rację.

 

„Choć od mojej operacji minęło już ładnych kilka lat, chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami. Wiem, że wiele kobiet szuka szczegółowych informacji. Zabieg został przeprowadzony w Polsce, w jednej z renomowanych klinik – mój chirurg często występuje w TVN. Zdecydowałam się na piersi anatomiczne wypełnione żelem – efekt jest bardzo naturalny. Za każdym razem gdy kogoś poznaję, słyszę: czy to Twój naturalny biust? Tylko nieliczni znają prawdę i niech tak zostanie.”

Maja, 36 lat

„Wybór implantów to nie lada wyzwanie! W końcu będziemy je nosić do końca życia! Rozważywszy wszystkie za i przeciw, zdecydowałam się na wersję okrągłą. Po porostu uważam, że ten rodzaj daje mi większą swobodę użytkowania – mogę chodzić bez stanika”.

Iwona, 33 lata

„Decyzję o wszczepieniu implantów podjęłam pod wpływem chwili. Wystarczył jeden przykry komentarz. I wiecie co? Do tej pory nie mogę sobie tego wybaczyć. Zamiast ładnych piersi mam bimbały. Czuję się z nimi fatalnie. Cóż mogę napisać, chyba tylko tyle: nie popełniajcie mojego błędu!”

Ala, 38 lat

Wybór implantów – rozmiar

O ile rozmiarów można powiększyć biust? To pytanie zaprząta głowę większości kobiet, które rozważają poddanie się operacji. Aby uzyskać naturalny, współgrający z wyglądem sylwetki efekt nie zaleca się radykalnych zmian. Jeden, dwa rozmiary – tak prezentują się zalecenia specjalistów. A to co z nimi zrobimy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Zawsze znajdzie się jakiś „partacz”, który zaoferuje nam więcej. Sądzę, że jego kompetencje pozostawiają wiele do życzenia. Trzymaj się od niego z daleka.

Gdzie wprowadza się implant?

Wyróżnia się kilka, potencjalnych lokalizacji: wokół brodawki, pod piersią, nad piersią lub pod pachą – w tej kwestii zdaj się na lekarza.

Wybór implantów – cena

Okazuje się, że naturalność jest w cenie. Za piersi anatomiczne zapłacimy więcej niż za piersi okrągłe. Różnica wynosi kilka tysięcy złotych! Ceny zaczynają się od 8.000 a kończą na nawet 20.000 złotych! W porównaniu do Zachodu, wypadamy naprawdę tanio. W Stanach Zjednoczonych zapłacilibyśmy niemniej niż 11.000 dolarów!

Powiększanie piersi implantami – gra warta świeczki?

Wydawać by się mogło, że biust jest mało znaczącą częścią kobiecego ciała. Wszak do dyspozycji mamy jeszcze twarz, nogi, pupę – takie jest moje zdanie. A co na ten temat mają do powiedzenia mężczyźni? Wszystko wskazuje na to, że nasze opinie są odmienne.

„Kiedy poznaję kobietę, pierwsze na co zwracam uwagę, to biust – tak już mam. Jak większość moich kolegów preferuję miseczkę C”

Robert, 32 lata

Powiększanie piersi implantami – czy warto?

Proszę Was o jedno: nie uzależniajcie decyzji o powiększeniu biustu od opinii otoczenia, podejmijcie ją w pojedynkę. W końcu to Wy będziecie nosić jej brzemię. Warto rozważyć wszystkie wady i zalety, uzmysłowić sobie, jak będzie wyglądać życie po operacji. Na początku jest naprawdę ciężko, aczkolwiek efekt finalny może mocno zaskoczyć! Jędrny i kształtny biust z pewnością podniesie samoocenę. Jestem ciekawa Twojej opinii na temat powiększania piersi. Napisz w komentarzu, co sądzisz. Czekam!