Czy można mieć ciastko i zjeść ciastko? Wydawać by się mogło, że nie. No bo jak? Jednak wielkie koncerny światowe uważają inaczej. Wciskają nam kity odnośnie tego, że popularne napoje gazowane w wersji light pomogą na schudnąć – bez szkody dla organizmu. Stają na rzęsach aby wmówić nam, że coś, coś co nie ma kalorii pomoże nam schudnąć, a co najważniejsze nie tuczy! Z jednej strony brzmi to całkiem sensownie. Z drugiej? Niekoniecznie. Skąd o tym wiem? Z doświadczenia!

Kilka lat temu podjęłam kolejną próbę odchudzania. Przed jej rozpoczęciem jadłam mnóstwo śmieciowego żarcia: fast foody, słodycze. Krótko mówiąc, byłam uzależniona od cukru! Wtedy wpadłam na super pomysł: zamiast zwykłej coli będę pić tą w wersji light! Czy udało mi się schudnąć? Udało, ale po kilku miesiącach znowu przytyłam… Po prostu nie odzwyczaiłam organizmu od cukru! Nawet nie wiem, w którym momencie wróciłam do jedzenia śmieci i zapijania ich dietetyczną colą. Do tego mój fit napój napędzał mój apetyt.

Picie napojów gazowanych, nawet tych bez kalorii niesie ze sobą wiele skutków ubocznych. Tak jak wspomniałam dietetyczna cola stymuluje apetyt.. więc i tak czy siak zjemy więcej niż powinniśmy. Ale to nie jest koniec. Lista skutków ubocznych jest bardzo długa. Zresztą.. Spójrzcie same, jak to wszystko wygląda. Coca cola

  • obniża ilości potasu w organizmie,
  • może doprowadzić do paraliżu mięśni i hipokaliemii,
  • powoduje skurcze łydek oraz zaparcia.