Dziś sprawdzam, jak w walce z nadwagą czy otyłością poradzi sobie lek Mysimba.

Otyłość to choroba! Niestety, zaledwie garść Polaków zdaje sobie z tego sprawę – dodatkowe kilogramy utożsamiamy z niedbalstwem, niechlujstwem, defektem wyglądu. Tymczasem prawda jest zgoła inna. Jej przyczyny są bardzo złożone. Złe nawyki żywieniowe czy siedzący tryb dnia, to nie wszystko!

 • Zaburzenia emocjonalne
 • Nadmiar stresu
 • Zaburzenia hormonalne

One również nie są obojętne dla naszej wagi. A co z genami? – zapytasz? Czy istnieje gen otyłości? Tak, został odkryty jakiś czas temu. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że FTO (taka jest jego nazwa) sam w sobie nie wywołuje nadwagi, a jedynie zwiększa ryzyko jej pojawienia. Wszystko tak naprawdę jest w Twoich rękach, a właściwie na Twoim talerzu.

Szukasz skutecznych i całkowicie bezpiecznych tabletek na odchudzanie? Sprawdź poniższy ranking!

TabletkiOcenaOferta
Piperinox5.0Sprawdź!
Keto Actives4.8Sprawdź!
Probiosin Plus4.7Sprawdź!

Czytaj również: Tabletki na odchudzanie


Otyłość w Polsce

Statystyki są zatrważające! Otyłość dotyczy ponad 25 proc. Polaków. Jeżeli chodzi o młodzież, jesteśmy w ścisłej czołówce – nasze dzieci można porównać do nastolatków z USA. Niemożliwe? A jednak! Ponad 44 proc. chłopców i 25 proc. dziewcząt ma nadwagę! Eksperci biją na alarm – trzeba jak najszybciej zatrzymać tę machinę zniszczenia! Leczenie otyłości generuje naprawdę ogromne koszty – czy stać na nie nasz kraj? Gdyby tak dokładnie przyjrzeć się wszystkim kosztom związanym z opieką medyczną, rehabilitacją czy diagnozowaniem chorób współwystępujących – cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, insuliooporność i wiele innych, odpowiedź nasuwa się sama: nie. Wydatkami zostają obciążeni najbardziej zainteresowani oraz oczywiście, my – szara eminencja tego kraju.

Leczenie otyłości w Polsce 

Leczenie otyłości to długi, żmudny i kosztowny proces. Sprowadza się do zmiany nawyków żywieniowych, regularnej aktywności fizycznej. Tak to wygląda w teorii, w praktyce większość pacjentów potrzebuje dodatkowego wsparcia – farmakologicznego lub psychologicznego. Ba! Niektórzy muszą poddać się operacji zmniejszenia żołądka. Skupię się na tym pierwszym.

Tabletki na odchudzanie na recepte 2019

Okazuje się, że możliwości są ograniczone. Jeszcze kilka lat temu, lekarze przepisywali Xenical, Orlistat lub sibutraminę – dzisiaj to już przeszłość. Większość z tych leków została wycofana z obrotu. Ich miejsce zajął lek MySimba, który pojawił się na polskim rynku stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku. Jak działa? Czy jest skuteczny? Jakie warunki należy spełnić, aby zakwalifikować się do leczenia? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części tekstu, zapraszam!

Co to jest MySimba?

MySimba to lek specjalistycznego przeznaczenia medycznego, stworzony z myślą o osobach zmagających się z otyłością lub bardzo dużą nadwagą. Na polskim rynku farmaceutycznym nie ma zbyt dużej konkurencji – ma tylko jednego przeciwnika – jest nim Xenical. No chyba, że weźmiemy pod uwagę suplementy diety – jak wiesz, jest ich całe mnóstwo. Calominal, Therm Line Fast, Liporedium – i tak można wymieniać bez końca. Pytanie: czy tabletki na odchudzanie bez recepty sprawdzą się u otyłych? Zobaczymy. Póki co skupmy się na MySimba.

Czy MySimba jest dla Ciebie?

Aby otrzymać receptę na tabletki MySimba, musisz spełnić szereg wymagań. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych, których BMI przekracza wartość 27 kg/m². Przed rozpoczęciem farmakoterapii należy poddać się specjalistycznym badaniom w celu wykluczenia ewentualnych chorób – cukrzyca, miażdżyca i inne. Zaleca się również wykonanie morfologii, OB, profilu hormonalnego.

MySimba ulotka, skład

Pewnie zastanawiasz się, co on takiego w sobie ma, że jest sprzedawany na receptę.  Śpieszę z odpowiedzią. MySimba to preparat dwuskładnikowy, zawiera:

 • chlorowodorek naltreksonu (8 mg)
 • chlorowodorek bupropionu (7,2 mg)

Nie wiem czy wiesz, ale wykorzystuje się je w leczeniu uzależnień – narkotyki, alkohol. Skąd zatem ich obecność w tabletkach na odchudzanie? Psychiatrzy nie mają żadnych wątpliwości, jedzenie może stać się nałogiem – narzędziem służącym do regulacji emocji. O problemie mówimy wówczas, gdy pożywienie przestaje pełnić funkcję energetyczną, a zaczyna odgrywać rolę rekreacyjną – staje się sposobem na spędzanie wolnego czasu, wyładowywania smutki czy frustracji. Jemy nie tylko wtedy, gdy jesteśmy smutni, ale również wtedy gdy jesteśmy szczęśliwi. Wracając do tematu składu: nie sposób nie wspomnieć o substancjach uzupełniających: celuloza, laktoza czy  stearynian magnezu odpowiedzialnych za kształt, formę oraz skład tabletek.


Czytaj również: Choco Lite Koktajl odchudzający Opinie 2019


African Mango – Twój sposób na nadwagę!

Zanim zdecydujesz się na wizytę u lekarza, spróbuj na własną rękę zmniejszyć wagę. To naprawdę proste! Ogranicz śmieciowe jedzenie, zacznij się więcej ruszać, a w ramach wsparcia sięgnij po African Mango – tabletki, które biją rekordy popularności. Odchudziły miliony kobiet na całym świecie! 10 kg w 2 miesiące – to jak najbardziej możliwe!

MySimba działanie

„Odchudzanie zaczyna się w głowie” – słyszałaś kiedyś to powiedzenie? MySimba jest jego potwierdzeniem. Zawarte w tabletkach substancje oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy, a konkretnie na ośrodek głodu oraz sytości – tabletki nie tylko zmniejszają apetyt, sprawiają że szybciej czujemy się syci, ale również dodają motywacji – osobom zmagającym się z otyłością, po prostu się chce:

 • jeść zdrowiej
 • ćwiczyć
 • dbać o własne ciało

Ważne!

Lek MySimba należy stosować w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą. Samo łykanie tabletek nie załatwi sprawy.

MySimba sposób użycia

4 tabletki dziennie – tak prezentują się oficjalne zalecenia. Lekarz może je dowolnie modyfikować, dostosowywać do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj zaczyna się od niższej dawki, gdyż tabletki MaySimba mogą powodować skutki uboczne:

 • nudności
 • wymioty
 • biegunki
 • zaparcia
 • silne bóle głowy
 • problemy z koncentracją

Doświadcza ich, co czwarty pacjent!

MySimba efekty – ile można schudnąć?

Ile można schudnąć? Trudno powiedzieć. Efekt końcowy jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji organizmu – wagi początkowej, kaloryczności diety, treningu. Na początku terapii obserwuje się całkiem spore spadki. Wraz z upływem czasu tempo redukcji spada do ok. 0,5 kg tygodniowo lub mniej.

MySimba do kogo po receptę?

Receptę może wypisać lekarz rodzinny. Aczkolwiek lepiej zgłosić się do specjalisty zajmującego się otyłością – obesitologa. Niestety w naszym kraju cierpimy na ich deficyt. Z opowiadań pacjentek wynika, że najczęściej uzyskują ją od: ginekologa, endokrynologa bądź psychiatry.

MySimba cena apteka 

Nie zaskoczę Cię pisząc, że tabletki MySimba dostaniesz w aptece – w końcu są na receptę. Ile za nie zapłacisz? Przygotuj się na całkiem spory wydatek. 425 złotych – tyle  kosztuje jedno opakowanie. Niestety, lek nie jest refundowany.

MySimba sprzedam! MySimba OLX

A gdyby tak w ramach oszczędności, zamówić tabletki na OLX? Szczerze odradzam ten pomysł. Tabletki sprzedawane na aukcjach to w większości niebezpieczne podróbki. A co autentycznymi ofertami?

A skąd wiesz, że to prawdziwy komentarz? W Internecie każdy może być kim chce.

Uwaga!

Nie waż się przyjmować tabletek bez wyraźnych zaleceń lekarskich! Zabrania się ich stosowania na własną rękę!

MySimba opinie, MySimba forum

MySimba to lek na receptę, dedykowany konkretnej grupie odbiorców – BMI ≥ 27 kg/m² – a co za tym idzie, wiedza na jego temat jest dość ograniczona. Oczywiście, ta fachowa jest ogólnodostępna – skład, sposób użycia. Chodzi mi o komentarze pacjentów zaprzeczające lub potwierdzające działanie tabletek. Oliwy do ognia dolewa również cena – 425 złotych za opakowanie. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Z opinii, które udało mi się znaleźć wynika, że MySimba działa – pomaga schudnąć. Niestety – skutki uboczne jakie niesie ze sobą kuracja tabletkami, biorą górę nad efektami. Pacjenci skarżą się na uciążliwe mdłości, biegunki, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie zmęczenie – owszem, można wziąć parę dni urlopu. Problem w tym, że leczenie MySimba trwa kilkanaście tygodni!

MySimba vs tabletki na odchudzanie bez recepty

MySimba to lek, nie można go porównywać z tabletkami na odchudzanie bez recepty. Wykazuje zgoła odmienne działanie – wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Suplementy diety mają całkowicie różne właściwości, co nie ujmuje im skuteczności.

 • Przyspieszają metabolizm
 • Zmniejszają apetyt
 • Dodają energii
 • Usprawniają pracę jelit

Czytaj równieżCalominal Opinie


MySimba czy warto?

Specjaliści są zgodni – MySimba może stanowić skuteczną formę wsparcia w walce z nadwagą, co nie zmienia faktu, że sukces w odchudzaniu zależy w dużej mierze od nas samych – od tego, jak prowadzimy się na co dzień. Zanim sięgniesz po tabletki, uruchom w sobie pokłady motywacji i cierpliwości – spróbuj wytoczyć bój dodatkowym kilogramom. Trzymam za Ciebie kciuki!