Na Stadionie Narodowym znowu się dzieje. Prawie dwa lata temu pisałam Wam o atrakcjach, jakie tam odwiedziliśmy, tym razem zaproszenie wysłała nam Wielka Fabryka Elfów. Polskiej wersji rodziny Griswoldów długo nie trzeba było namawiać ?

Zepsuło się

Nasza podróż po tej świątecznej krainie zaczyna się w fabryce zabawek. Dzieci poznają elfa, który trudni się obsługą wielkiej maszyny wytwarzającej prezenty dla dzieci. Z taśmy produkcyjnej wychodzą kolejne figurki generała Tytusa, żołnierza rodem z „Dziadka do orzechów”, ale maszyna ulega awarii, a pojawiające się zabawki są niekompletne. Przecież dzieci nie mogą otrzymać takich prezentów!

 

Na ratunek Tytusowi

Dzieci otrzymują więc zadanie specjalne – odnalezienie w tej zimowej krainie wszystkich części zabawki. Przechodzą przez kolejne pomieszczenia, w których po wykonaniu zadań kompletują żołnierza. Jest próba stworzenia ubrań z klocków, dekorowanie wózka, w którym Tytus docelowo dotrze do Mikołaja, pisanie i wysyłanie listów, robienie hałasu i gotowanie zupy z kulek.

 

Potrzebujemy energii

Po serii zadań raczej manualnych dzieci docierają do wytwórni energii świątecznej – to sala z trzema dmuchańcami, na których przy okazji mogą spożytkować także nadmiar swoich emocji.

 

U Świętego Mikołaja

Aby dotrzeć do punktu docelowego – uroczego domu Świętego Mikołaja trzeba jeszcze wykonać kilka zagadek logicznych – ułożyć duże puzzle i rozwikłać serię łamigłówek, by dostać się do sejfu i otrzymać ostatnią częścią generała Tytusa. Na koniec to, na co wszyscy czekają najbardziej – sanie ciągnięte przez renifery i spotkanie z Szefem Wszystkich Szefów. Tego najpierw można z zewnątrz podglądnąć go przez ośnieżone okienko, ochoczo macha każdemu, kto do niego zajrzy. Ostatecznie wchodzimy do chatki, w której radośnie ogień płonie w kominku, a ze zdjęć umieszczonych na regałach uśmiechają się do nas elfy. Na środku siedzi On i przyjaźnie zaprasza wszystkich do środka. Jest też oczywiście czas na podziękowania za dostarczenie gotowego Tytusa, drobny upominek i zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

 

Wielka Fabryka Elfów

Poniżej krótkie podsumowanie i kilka moich uwag, jak do wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów warto się przygotować.

  1. Cała przygoda w Wielkiej Fabryce Elfów trwa 2,5 godziny i ma formę krótkiego przedstawienia, a następnie ruchowych i logicznych zabaw. Elfy fantastycznie wchodzą w swoją rolę i sprawdzają się w roli animatorów.
  2. Atrakcja jest dostępna w Warszawie, Katowicach i Gdańsku, ale scenariusz zabawy w każdym mieście jest inny (my byliśmy w Warszawie).
  3. Fabrykę można odwiedzać do 21 grudnia w Gdańsku i 22 grudnia w Warszawie i Katowicach.
  4. Jeden bilet to wstęp dla jednego dziecka i jednej osoby dorosłej
  5. Mniej więcej w połowie zabawy następuje krótka przerwa, którą można spożytkować na odpoczynek i napicie się czegoś w elfowej kawiarence. Warto mieć ze sobą gotówkę, ponieważ nie ma tam możliwości płacenia kartą. EDIT: otrzymałam informację, że taka możliwość została już wprowadzona.
  6. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-10 lat i nasze dzieciaki idealnie wpasowały się w ten przedział. Iwo pod koniec był już zmęczony, ale Filip do końca uczestniczył w zabawie z wypiekami na twarzy.
  7. Warto dzieciom założyć krótki rękaw, bo skakanie na dmuchańcach naprawdę uwalnia znaczną ilość energii, zdecydowanie zbyt dużą jak na gruby sweter ?
  8. Podczas całej tej fantastycznej przygody mieliśmy tylko jeden trudny moment. Podczas jednego z zadań dzieci pisały listy do Mikołaja, a tu godzinę później podczas wizyty u niego nie otrzymują wymarzonych prezentów. Dla Iwa to był szok i trochę się rozpłakał. Warto więc uprzedzić dziecko, że to taka próba generalna, a te właściwe prezenty znajdą za jakiś czas pod choinką.
  9. Jeszcze jedna fajna informacja – jeśli zdecydujecie się na wizytę w Wielkiej Fabryce Elfów to na stronie ebilet.pl wystarczy użyć kodu PREZENT17, który obniży cenę biletu o 10 zł w dni powszednie.