środa, 29 stycznia, 2020
Wolny czas

Doniczkowy ogród – pomidory #1

107views

Lato pomidorami stoi. Mówcie co chcecie, ale dla mnie nie ma nic lepszego na letni obiad, niż pokrojony w plastry pomidor z cebulą i ziemniaki ? Wiem, wiem, plebejskie podniebienie, ale co poradzę, że lubię prostotę.

Jeśli zatem chcecie zajadać się własnymi pomidorami to teraz jest doskonały moment, żeby je posiać. Pomidory w doniczce są bardzo proste do hodowania na balkonie lub tarasie, a samodzielne przygotowanie sadzonek jest banalne. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.

Wystarczy kupić plastikowe mini-szklarenki (takie połączone ze sobą malutkie doniczki, z pokrywką), ziemię do sadzonek (do dostania w zasadzie w każdym sklepie ogrodniczym) i nasiona (wybierajcie raczej odmiany gruntowe). I tyle. Trzeba nasypać ziemi do kuwetek, jak je nazywam, końcówką ołówka zrobić lekkie wgłębienia, wsadzić do każdego po jednym nasionku, zakryć ziemią i lekko podlać. Dwie uwagi – w opakowaniu będzie więcej nasion, niż Wam prawdopodobnie potrzeba – wybierajcie te ładne, nieuszkodzone, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że Wam wyrosną. Straty są tu i tak niewielkie, bo zwykle nie kiełkuje mi maksymalnie 10% nasion. Sprawa druga to podlewanie. Sadzonek nie można przelewać, dlatego ja ich nie podlewam, a spryskuję je każdego dnia. I tyle! Doniczkowy ogród to fajna sprawa. Sadźcie, a za jakieś dwa tygodnie przeczytacie co robić dalej. Za łopatki!

Leave a Response