To bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych preparatów na odchudzanie. Wszystko za sprawą reklamy, w której to przemiły farmaceuta z wadą wymowy zachęca nas do zakupu wyrobu medycznego Calominal! W sieci nie brakuje prześmiewczych przeróbek tego spotu. Szczerze mówiąc nie wiem czy był to przemyślany zabieg marketingowy czy przypadek, ale jedno jest pewne: pan Dominik zapada w pamięć. A przecież o to chodzi. Ukłony dla producenta!

Zanim jednak sięgniesz po Calominal, sprawdź ranking najlepszych tabletek na odchudzanie!

TabletkiOcenaOferta
Piperinox5.0Sprawdź!
Keto Actives4.8Sprawdź!
Probiosin Plus4.7Sprawdź!

Wyrób medyczny

I tutaj pojawia się pierwsza zagwozdka. Czy wyrób medyczny to, to samo co lek? Bynajmniej. W przeciwieństwie do środków dostępnych na receptę nie musi przechodzić tej całej skomplikowanej procedury, spełniać konkretnych wymogów – po prostu wystarczy pomysł, środki na jego realizację i gotowe. Produkt trafia do apteki. Producent popełnił zatem poważne „fopa”, umieszczając na opakowaniu tabletek napis: leczenie nadwagi. Wprowadzając nas w tym samym w błąd! To nie fair – tak się robi! 

Calominal reklama

Pozostając w temacie reklamy. Ze spotu dowiadujemy się, że aż 42% mieszkanek naszego kraju bezskutecznie zmaga się z nadwagą. Próbujemy różnych diet, suplementów i nic – dalej jesteśmy niezadowolone ze swojego wyglądu. Calominal ma przerwać tą złą passę. Sprawić, że nasze ciało nabierze pożądanych kształtów. Wszystko za sprawą chitozanu – substancji bazowej prezentowanego preparatu. Sądzę, że warto warto jej się bliżej przyjrzeć. Zanim jednak do tego przejdę, chciałabym poruszyć jeszcze jedną kwestię. Mam na myśli działanie tabletek.

Calominal zastosowanie

 • odchudzanie
 • kontrolowanie masy ciała
 • redukcja cholesterolu

Calominal działanie

Calominal to wyrób medyczny zawierający w swoim składzie chitozan – substancję wykazującą zdolność wiązania tłuszczów zawartych w pożywieniu. Co to znaczy? Pozwól, że posłużę się przykładem. Załóżmy, że na dzisiejszy obiad zamierzasz zjeść rybkę. 100 gram łososia dostarcza:

 • 208 kcal
 • 13 g tłuszczu
 • 20 g białka

W myśl powyższych informacji, Calominal zmniejszy zawartość tłuszczów w rybie, obniżając tym samym jej kaloryczność. Zależność jest prosta: jesz mniej – chudniesz. Hm… problem w tym, że nie do końca tak jest. Praktyka jest nieco bardziej skomplikowana niż teoria. Nie każdy tłuszcz jest zły! Kwas DHA zawarty rybach jest niezwykle cenny dla naszego organizmu!

 • wykazuje silne działanie przeciwzapalne – chroni przed nowotworami
 • wzmacnia odporność
 • reguluje gospodarkę lipidową organizmu
 • wspomaga pracę serca
 • jest podstawowym budulcem mózgu
 • zmniejsza ryzyko demencji, depresji, zawału
 • zwiększa wchłanialność witamin i minerałów zawartych w pożywieniu

Liczne badania naukowe wykazały, że jadłospis obfitujący w kwasy EPA oraz DHA przyspieszają odchudzanie! Ograniczając ich spożycie skazujemy się na nadwagę oraz wiele innych poważnych chorób. Calominal nie ma magicznej mocy. Nie potrafi odróżnić dobrych kwasów tłuszczowych od tych złych.

Calominal skład

Jak wiesz, substancją bazową tabletek jest chitozan – organiczny związek chemiczny pozyskiwany z pancerzy skorupiaków, który już od kilku lat wzbudza ogromne zainteresowanie naukowców. Wszystko za sprawą jego wszechstronnych właściwości. Chitozan znajduje bowiem zastosowanie nie tylko w odchudzaniu, ale również w takich dziedzinach jak:

 • kosmetologia
 • rolnictwo
 • weterynaria
 • ochrona odchudzania

Cechuje się wysoką zawartością substancji czynnych. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt świadczący o tym, że nie jest metabolizowany przez organizm człowieka, a co za tym idzie pełni funkcję błonnika pokarmowego. Przejdźmy do meritum: co mówią badania? Czy chitozan ma realny wpływ na naszą wagę? Przeprowadziłam naprawdę pożądany rekonesans i wiecie co? Ogromnie się rozczarowałam. Pozwól, że przytoczę wyniki eksperymentu przeprowadzonego kilka lat temu na terenie Stanów Zjednoczonych. Dietetycy zebrali grupę 250 respondentów zmagających się z otyłością – BMI równe 35,5. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – jedni odchudzali się przy pomocy chitozau i diety, drudzy zamiast niego przyjmowali placebo. Efekt końcowy był taki sam!!!

Calominal cena

Calominal to wyrób medyczny sprzedawany w formie tabletek. Cena? Około 50 zł. za opakowanie.

Calominal ulotka – jak stosować?

 • Odchudzanie – 2 tabletki dziennie
 • Kontrola masy ciała – 1 tabletka dziennie

Stosowanie Calominal powinno iść w parze z regularną aktywnością fizyczną oraz zdrowym odżywianiem!

Nie sądzisz, że to stwierdzenie jest kluczowe? Wniosek nasuwa: na nic zdadzą się tabletki, jeżeli będziesz żywił się śmieciami i unikał sportu. Zawierzając swoją sylwetę tylko i wyłącznie wyrobowi medycznemu – nie osiągniesz celu, nie schudniesz.

Calominal środki ostrożności

Zawarty w tabletkach chitozan może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Panie stosujące ten rodzaj zabezpieczenia uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności! Warto również wspomnieć o tym, że Calominal zażywany na własnych zasadach może rozregulować pracę układu pokarmowego. Jeżeli chcesz uniknąć wzdęć oraz zaparć, przestrzegaj zaleceń producenta!

Calominal opinie, Calominal forum, Calominal czy ktoś schudł?

Tak jak wspomniałam, Calominal to jeden z najpopularniejszych środków na odchudzanie sprzedawanych w aptekach, a co za tym idzie dość mocno komentowany. W Internecie nie brakuje opinii na jego temat. Panie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, wymieniają spostrzeżeniami.

 • Szczerze mówiąc, jestem mocno rozczarowana. Reklama roztacza przed nami wizję skutecznego odchudzania, a życie? Życie weryfikuje zawarte w niej treści. Liczyłam na to, że dzięki tym tabletkom uda mi się pozbyć nadwagi albo chociaż zmniejszyć apetyt na słodycze. Tymczasem dalej jestem gruba i ciągle myślę o czekoladzie. Moim zdaniem, Calominal nie działa. Zresztą, pani z apteki mi to delikatnie zasugerowała, ale ja oczywiście byłam mądrzejsza. Straciłam czas i pieniądze. Nie polecam.
 • Calominal stosuję od dwóch tygodni. Czy schudłam? Nie wiem, nie mam w domu wagi. Aczkolwiek czuję, że mój brzuch jest bardziej płaski. Sądzę, że to zasługa regularnych wizyt w toalecie – odkąd zaczęłam łykać te tabletki nie mam problemów z wypróżnianiem! 
 • Skuteczne odchudzanie sprowadza się do zmiany nawyków żywieniowych – bez tego nie osiągnięcie celu. Calominal można stosować jako formę dodatkowego wsparcia, aczkolwiek ja nie zauważyłam żeby przyspieszał redukcję. Walkę z dodatkowymi kilogramami zaczęłam w styczniu. Na początku bazowałam tylko i wyłącznie na diecie i aktywności fizycznej – zrzuciłam 3 kg. Później zaczęłam łykać Calominal. Czy coś się zmieniło? Nie! Nie straciłam ani grama więcej! 

Kto pod sobą dołki kopie, ten sam w nie wpada

Reklama – podobnie zresztą jak oficjalna strona internetowa obfituje w bardzo wartościowe treści. Firma Aflofarm (producent tabletek) porusza bardzo istotny problem polskiego społeczeństwa – mam na myśli otyłość. Informuje o jej zdrowotnych konsekwencjach:

 • cukrzyca typu II
 • miażdżyca
 • nadciśnienie tętnicze
 • depresja
 • urazy kości i stawów
 • wykluczenie społeczne

oraz prawdopodobnych przyczynach jej powstania: brak ruchu, złe nawyki żywieniowe. Niestety, roztacza przed nami fałszywy obraz odchudzania. Nie wystarczy sięgnąć po tabletkę, aby stracić na wadze. Praca nad wymarzoną figurą wymaga od nas nie lada zaangażowania – regularnych treningów, przestrzegania zasad zdrowego odżywiania. Gdyby redukcja wagi byłaby taka prosta, każda z nas mogłaby się pochwalić szczupłą sylwetką. Tymczasem większość ma sobie coś do zarzucenia – a to wystający brzuch, a to boczki. Jeżeli zależy Ci na tym, aby się ich pozbyć, musisz uzbroić się w cierpliwość. Bądź konsekwentna, a osiągniesz cel. Calominal może okazać pewnego rodzaju wsparciem w drodze na sam szczyt. Pytanie brzmi: czy skutecznym? By znaleźć na nie odpowiedź, przeczytaj raz jeszcze ten tekst. Powodzenia!